*jógová terapie/kompenzační cvičení *power yoga *fitdance *břišní tanec

O praktikovaných stylech

o praktikovaných stylech

 

KOMPENZAČNÍ CVIČENÍ (YÓGOVÁ TERAPIE) - aneb jak cvičit a neublížit si :-)

Lekce svým stylem spadající do pomalých forem cvičení (typu "BODY&MIND"). Tímto cvičením kompenzujeme/napravujeme dysbalance/nesoulad našeho těla nejrůznějšího původu (prenatal/postnatal stadium, současný životní styl apod.) a charakteru (na úrovni fyzického těla - projevující se např. přetížením, ochabnutím, blokádami, bolestmi atd., a úrovni psychické - stres, deprese, neurózy, psychózy atd.). Cvičením se zaměřujeme zejména na nejvíc zatěžované a problematické, především velké, klouby (kotníky, kolena, kyčle, páteř, ramenní pletenec, loket) a svalové skupiny (např. svaly pánevního dna a středu těla - hluboký stabilizační systém, svaly zad a dále dolních končetin), ale také na občas opomíjené postavení a funkci samotného chodidla. Pro lekce používám některých jógových praktik (ásany/tělesné pozice, dechové techniky, meditační/relaxační techniky) a využívám především jejich pozitivních zdravotních a všeobecně harmonizujících hledisek. Nezapomínám ale také na svoji téměř dvacetiletou taneční praxi břišního tance a jeho kladné účinky na ženský organismus resp. na mnohaletou lektorskou činnost a zpětnou vazbu mých "žaček", a proto do hodin zařazuji také některé blahodárné pozice z břišního tance, které Vám ale v závěru připadají naprosto přirozené, univerzální a prospěšné.

Cvičení vhodné pro všechny, také jako prevence nejrůznějších obtíží. Vhodná konzultace před cvičením pro individuální úpravu lekce dle konkrétních zdravotních hledisek.

 

METABOLIC TRAINING - vysoce frekvenční trénink v anaerobní zóně určený především pro zvyšování kondice a svalové hmoty pomocí váhy vlastního těla.

Cvičení vhodné pro pokročilejší jedince.

 

DANCE YOGA - dynamické provedení zejména powerjógových pozic, které jsou propojené tanečními kroky nejrůznějších tanečních stylů.

Vhodné pro jedince, kteří mají alespoň základní praxi a povědomí o ásanách z powerjógy.

 

...stránka se upravuje...

 

POWER YOGA

FITDANCE

BŘIŠNÍ TANEC