*jógová terapie/kompenzační cvičení/jóga pro všechny *power yoga *fitdance/taneční fitness *břišní tanec603865016
leya@leya.cz

Leya

o mně

Dosažené "pohybové" vzdělání

Napsali...

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

"Pohybová" autobiografie

 

Již od raného dětství jsem se věnovala činnostem, ve kterých se mohla realizovat má energie a vyjádřit mé pocity. V předškolním věku jsem navštěvovala dramatický kroužek na ZUŠ. S nástupem do školy se připojila moderní gymnastika s baletem. O chvilku později přibyl step, který jsem studovala u českého mistra Radka Baláše a v taneční škole Starlet Brno. Po té následovaly klasické taneční, ve kterých jsem setrvala až do "zlatých" tanečních. V té době jsem navštěvovala sportovní gymnázium a také aktivně provozovala aerobic. Letmo jsem se také dotkla folklórních tanců. Pak následovala léta poznávání jiných zemí, kultur, barev, vůní.....až se jednoho dne můj pohled zastavil u břišní tanečnice a dlouho trvalo než se odtrhl...ten okamžik mne očaroval natolik, že se od roku 2000 věnuji kouzlu břišního tance (oficiálně jsem jej začala "studovat" v roce 2002 v brněnské taneční škole MAYA u Martiny (Dirgové) Skalické, následně v Centru orientálního tance (Karolína Idrisová, Katka Krejčová, Michal Mach atd.), po té jsem navštěvovala kurzy Lízy Vegrové, kde občasně vyučovala i Shereen. Příležitostně jsem zašla do studia NABOSO Adly El Chombelik a i na nějaký seminář vedený zahraničním tanečním mistrem (Jilina, Mahmoud Reda, Osama Emam).

Vyplavování endorfínů mi od roku 2010 umožňuje také zumba (nyní již "FITDANCE" :-), u které si vždy hromadně totálně vybijem, uvolníme a načerpáme novou energii.

Pro zklidnění ducha i těla praktikuji od roku 2012 jógu (nejrůznější formy), ze které čerpám inspiraci zejména pro své lekce kompenzačního cvičení.

...k rozjímání mi také velmi pomáhá běh lesem, kde jsem v souladu s přírodou a bytím...

Mezi mé koníčky patří i sportovní aktivity jako jsou lyže, snowboard, in-line brusle...

...ale také hudba - 11 let jsem se vzdělávala ve hře na klavír v lidové škole umění...další hudební nástroje - tamburínka, činelky - jsou součástí tance a poznávám se s nimi přirozenou cestou - při tanci...

Dosažené "pohybové" vzdělání

Napsali...