Leya

"Pohybová" autobiografie

Dosažené "pohybové" vzdělání

Již od raného dětství jsem se věnovala činnostem, ve kterých se mohla realizovat má energie a vyjádřit mé pocity. V předškolním věku jsem navštěvovala dramatický kroužek na ZUŠ. S nástupem do školy se připojila moderní gymnastika s baletem. O chvilku později přibyl step, který jsem studovala u českého mistra Radka Baláše a v taneční škole Starlet Brno. Po té následovaly klasické taneční, ve kterých jsem setrvala až do "zlatých" tanečních. V té době jsem navštěvovala sportovní gymnázium a také aktivně provozovala aerobic. Letmo jsem se také dotkla folklórních tanců. Pak následovala léta poznávání jiných zemí, kultur, barev, vůní.....až se  jednoho dne můj pohled zastavil u břišní tanečnice a dlouho trvalo než se odtrhl...ten okamžik mne očaroval natolik, že se od roku 2001 věnuji kouzlu břišního tance...

Orientální břišní tanec jsem oficiálně začala studovat v roce 2002 v brněnské taneční škole MAYA u Martiny (Dirgové) Skalické. Následně jsem přesídlila do Prahy, kde jsem se zpočátku vzdělávala v Centru orientálního tance (Karolína Idrisová, Katka Krejčová, Michal Mach atd.). Po té jsem začala navštěvovat kurzy Lízy Vegrové, kde občasně vyučovala i Shereen. Příležitostně jsem zašla na kurzy studia NABOSO Adly El Chombelik. Čas od času zavítám i na nějaký seminář vedený zahraničním tanečním mistrem (Jilina, Mahmoud Reda, Osama Emam).

Mezi mé koníčky patří i sportovní aktivity jako jsou lyže, snowboard, in-line brusle...

...ale také hudba - 11 let jsem se vzdělávala ve hře na klavír v lidové škole umění...další hudební nástroje - tamburínka, činelky - jsou součástí tance a poznávám se s nimi přirozenou cestou - při tanci...

Vyplavování endorfínů mi umožňuje také zumba, u které si vždy hromadně totálně vybijem, uvolníme a načerpáme novou energii.

Pro zklidnění ducha i těla pak praktikuji jógu a k rozjímání mi také velmi pomáhá běh lesem, kde jsem v souladu s přírodou a bytím.

Dosažené "pohybové" vzdělání